JAGTEN FORTSÆTTER – HJØRRING LØRDAG EFTERMIDDAG

Efter en på alle måder vigtig kamp for en uge siden mod Jammerbugt FC, kunne spillerne gå på velfortjent weekend med en 4-1 sejr!

Lørdag eftermiddag venter der en udebanekamp med en svær statistik i baghånden i de seneste tre indbyrdes opgør i Hjørring – statistikker er til for at blive brudt, og derfor skal Vendsyssel FF møde en helvedes modstand, når der fløjtes til kampstart kl. 14:00.

På trods af en tur på godt og vel 467km hen over Fyn eller 364km med færgen til Århus, så er der allerede arrangeret kørsel fra Ama’r + besøgende Ama’rkanere med base i Jylland.Spillerne kan dermed se frem til opbakning fra vores fantastiske fans i udebaneafsnittet. Der er gratis billetter til de første 50 fans i afsnittet, og I skal blot møde op ved indgang C.

Vi glæder os til at se jer til kamp i morgen 💙

F O R Z A F R E M A D !

Del på de sociale medier

Fremad Amager Elite
Oversigt

Dette website bruger cookies, så vi kan give dig den bedst mulige brugeroplevelse. Cookieoplysninger gemmes i din browser og udfører funktioner som at genkende dig, når du vender tilbage til vores websted og hjælper os med at forstå, hvilke sektioner på websitet du finder mest interessante og nyttige. Læs vores privatlivspolitik her.