U19-SPILLER TRÆNER MED FØRSTEHOLDET

18-årige Paulo Medina fik spillerminutter for førsteholdet i lørdags, efter flere optrædener i reserveholdskampene henover foråret. Han træner i øjeblikket med førsteholdet efter flotte præstationer for U19-holdet i den seneste sæson!

Gaxe sætter ord på den lille vævre dribler:

“Paulo har nogle interessante tekniske egenskaber. Hans drive med bolden og hurtige små accellerationer er en del af hans styrker, og det viste han i lørdags.Med de gode præstationer for U19-holdet i seneste sæson, er det helt naturligt at have ham med på førsteholdet her i opstarten for at udvikle yderligere på både de gode og svage sider,” slutter Gaxe.

Del på de sociale medier

Fremad Amager Elite
Oversigt

Dette website bruger cookies, så vi kan give dig den bedst mulige brugeroplevelse. Cookieoplysninger gemmes i din browser og udfører funktioner som at genkende dig, når du vender tilbage til vores websted og hjælper os med at forstå, hvilke sektioner på websitet du finder mest interessante og nyttige. Læs vores privatlivspolitik her.